Проект ПРООН «Зміцнення бізнес-об'єднань малих і середніх підприємств»

З вересня 2015 р. ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» стала кандидатом до списку учасників проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об'єднань малих і середніх підприємств». Автор ідеї Володимир Васильєв, голова правління Спілки, подав анкету на конкурс. очікуючи від можливої участі у проекті зміцнення потенціалу Спілки СЗТ України як бізнес-об’єднання, підвищення ефективності її роботи для членів організації.

Проект «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» впроваджується Програмою розвитку ООН у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

Історія Спілки СЗТ України почала писатися ще у 1996 році.

Однією з перспективних послуг для свої членів та для галузі сільського туризму в цілому є програма категоризації «Українська гостинна садиба», яка розроблена та впроваджена Спілкою СЗТ України. В жовтні та листопаді 2015 р. Володимир Васильєв, голова правління Спілки СЗТ України на IV Форумі розвитку громадянського суспільства на секції «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» та конференції «Розвиток бізнес-середовища у регіонах та Україні» презентував кейс «Добровільна категоризація послуг членів бізнес-об’єднання».

27 листопада 2015 р. конкурсна комісія проекту ПРООН обрала ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» для співпраці та надання технічної допомоги з розвитку спроможності в рамках проекту.

Підписання меморандумів про взаєморозуміння між ПРООН та обраними 7 бізнес-об’єднаннями відбулися 5 лютого 2016 р. в м. Київ.

В меморандумі проголошено, що сторони погоджуються працювати в наступних сферах діяльності:

  • сприяння розвитку сектора МСП в Україні шляхом зміцнення спроможності членських бізнес-об'єднань;
  • розбудова спроможності членських бізнес-об’єднань за трьома напрямами: організаційний потенціал, спроможність надавати послуги з розвитку бізнесу та здійснювати адвокаційну діяльність;
  • сприяння розвитку сектора МСП шляхом удосконалення та розширення послуг із розвитку бізнесу;
  • адвокатування створення сприятливого бізнес-середовища для МСП на місцевому та загальнонаціональному рівнях;
  • активізація державно-приватного діалогу щодо питань, пов'язаних із розвитком МСП;
  • зміцнення партнерських зв’язків і мереж із іншими членськими бізнес-об’єднаннями та  організаціями підтримки бізнесу.

Перед командою та активом Спілки СЗТ України постали нові виклики та вимоги, на які маємо продуктивно та вчасно реагувати. Одним із пріоритетів є питання організаційного оновлення Спілки. З цією метою приступили до реалізації проекту ПРООН "Зміцнення бізнес-об`єднання малих та середніх підприємств" у напрямку суттєвого оновлення структури, внутрішніх документів Спілки, переліку послуг. Головним завданням, над яким необхідно працювати, є пошук, відбір та навчання найактивніших з мотивацією працювати у складі команди Спілки. 

https://www.facebook.com/URGTUkraine/posts/1014186308669323

Проект розпочався програмою навчання, яка ґрунтувалася на найбільш нагальних потребах Спілки та інших учасників. Це не тільки тренінги, з нами працювали консультанти за кожним напрямом в форматі коучингу. Це і домашні завдання, результати виконання яких у подальшому мали знайти своє місце у практичній діяльності. Основні напрямки: управління бізнес-об’єднанням та внутрішні політики, адвокаційна діяльність та некомерційне лобіювання, фандрейзинг для бізнес-об'єднань МСП.

У навчанні брали участь члени Спілки та члени правління: Лариса Апасова, Олена Бородіна, Володимир Васильєв, Олена Гафурова, Назар Кудла, Оксана Тараненко, Тетеяна Панченко, Тетяна Шашкова.

У першому півріччі 2016 року Володимир Васильєв презентував завдання проекту ПРООН під час виступу на другій дискусійній панелі «Можливості розвитку сільських територій в нових умовах: шляхи досягнення успіху», яка проходила на міжнародній конференції «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики» та на круглому столі з обговорення проекту Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва в Україні до 2020 р. 

Для визначення базових (стартових) можливостей Українська Асоціація Маркетингу провела діагностику діяльності ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні».

Методи виконання діагностики: СAWI – опитування Online шляхом розсилання електронних анкет за списком електронних адрес та CATI – телефонне опитування ресурсами власного контакт-центру LoyaltyFactory.

Діагностіка включала наступні питання:

  1. Ціль та методологія.
  2. Статус респондентів в ГО "Спілка СЗТ України".
  3. Рівень задоволеності отриманими послугами від громадської організації.
  4. Послуги, якими найбільше задоволені.
  5. Послуги, якими не користуються (або не знають про них).
  6. Оцінка якості послуг громадської організації.
  7. Ставлення до вартості послуг та готовність їх рекомендувати.
  8. Нові послуги, які б хотіли отримувати від громадської організації.
  9. Причини вступу до ГО "Спілка СЗТ України".
  10. Термін перебування в ГО "Спілка СЗТ України".
  11. Оцінка напрямків діяльності громадської організації.
  12. Залученість до прийняття рішень в громадській організації.
  13. Лояльність до ГО "Спілка СЗТ України".
  14. Оцінка діяльності ГО "Спілка СЗТ України".
  15. Профіль респондентів.
  16. Гендерний профіль підприємства.
  17. Контактна інформація УАМ https://www.uam.in.ua.

Проміжний звіт за результатами оцінювання організаційної спроможності Спілки сільського зеленого туризму України:     

***

В червні 2016 р., відповідно до програми обміну досвідом Проекту ПРООН, Анджей Міколаєвіч, експерт, член правління польської Федерації сільського туризму «Гостинні господарства» взяв участь у роботі VIII чергової звітно-виборної конференції Спілки СЗТ України.

Анджей Міколаєвіч виступив з досвідом організації сільського туризму в Польщі, історією впровадження польською федерацією системи категоризації «Гостинні господарства».

З доповіддю "Звіт за період червень 2013 – червень 2016, огляд 20-річної діяльності Спілки СЗТ України" виступив голова правління Володимир Васильєв.

Також виступили:

  • Наталія Бернага, координаторка проекту Спілки СЗТ України «100 кращих садиб», Запорізька область;
  • Микола Череп, власник комплексу «Соколиний хутір», Чернігівська область;
  • Інна Величко, власниця культурно-мистецького центру «Поліська хата», Житомирська область;
  • Генадій Крецуль, власник «Ранчо дядюшки Бо», Одеська область;
  • Олена Щербань, власниця ЕкоАгроСадибки-музею «Лянина Світлиця», Полтавська область;
  • Сергій Тимофієв, власник садиби «Холодноярський зорепад», Черкаська область;
  • Володимир Виборний, власник комплексу «Хутір «Галушківка», Дніпропетровська область;
  • Віра Чепурна, власниця садиби «Кобзарева колиска», Черкаська область;
  • Олена Мешкова, власниця садиби «Родинна хата», Харківська область.

В результаті рейтингового голосування членами правління обрані Олена Бородіна, Володимир Васильєв, Олена Гафурова, Юрій Зінко, Тетяна Панченко, Микола Череп, Тетяна Шашкова. Головою правління обрано Володимира Васильєва, заступником - Тетяну Шашкову.

Прийнято рішення про приведення у відповідність до Закону України «Про громадські об’єднання» статуту ГО "Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні" та реєстрації у новій редакції.

https://www.facebook.com/URGTUkraine/posts/1051889194899034

Восени 2016 р. Володимир Васильєв під час виступу на інвестиційному форумі у Кропивницькому на тему «Сільський туризм – важливий чинник сільського розвитку» та в Українському кризовому медіа-центрі в рамках проекту Українсько-Європейського тижня малого та середнього бізнесу на тему «Туризм як ключовий фактор розвитку малого та середнього бізнесу в Україні» презентував Проект ПРООН "Зміцнення бізнес-об`єднання малих та середніх підприємств", учасником якого є Спілка СЗТ України.

З грудня 2016 по липень 2017 рр. в Києво-Могилянській Бізнес Школі група активістів Спілки СЗТ України проходила шлях змін, роздумів, внутрішніх конфліктів та пошуків відповідей, переосмислення багатьох речей та відкриттів в рамках програми “Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств”. Навчальний календар передбачав 9 навчальних модулів та 20 вебінарів.

Програма розпочалася конференцією викладачів проекту "Зміцнення бізнес-об'єднань малих і середніх підприємств", які обговорили місію, цілі та структуру навчальної програми, підготовленої kmbs в рамках проекту.

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1142843222499862

Протягом першого дня навчання учасники знайомились із місією та специфікою навчання, коучами, які допомагатимуть протягом всього проекту, а також презентували свої бізнес-об’єднання один одному, знайомилися.

Відкрили програму заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Віктор Шуткевич, керівник проекту Андрій Заїка, координатор ПРООН Владлен Сисун та керівник навчальної програми КМБШ Едуард Мальцев.

Едуард Мальцев: "Навчання є найголовнішим і, можливо, чи не єдиним способом творення культури, творення спільноти, і в тому числі - ефективної бізнес-спільноти. Кожен учасник навчання - не тільки представник бізнес-спільноти, але і особистість".

"Відбір учасників на програму відбувався таким чином, щоб сформувати потужні колективи та потужне середовище, яке відкриє можливості для співпраці також поза межами ПРООН чи kmbs", - Андрій Заїка, керівник проекту.

Оксана Щегельська про стратегічну ідею для бізнес-об'єднань: "Візія - це принципова ідея з відповіддю на питання “хто ми?” та “ким хочемо бути?”. В процесі конструювання цієї надмети бізнесу, важливо також ставити перед собою питання “що ми для цього робимо?”. Формування візій та стратегічних ідей бізнес-асоціацій з фокусом на якісних автентичних ознаках асоціацій, які визначають неповторну ДНК компанії, є ціллю для учасників проекту.

Місія компанії дає відповідь на три дуже прості, проте, водночас дуже складні питання: "хто є нашим споживачем?", "що є нашим продуктом?", "яка його унікальність?".

Правильно відповівши на них, ми знатимемо хто буде купувати наш товар та яка конкретна цінність продукту приваблюватиме його. А правильно відібравши споживача та клієнта, ми точно знатимемо як і куди доставляти цінність нашого продукту, оскільки бізнес - це не про компанії, а про людей із певними ключовими ролями. Споживачем не завжди є той хто платить гроші – частіше той, для кого формується унікальність продукту."

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1149734995144018

Протягом наступних модулів та вебінарів відбулися заняття на теми: розробки стратегічної ідеї бізнес-об'єднання, мистецтво медіації, організаційний дизайн та комунікації, персональний розвиток керівників, стратегія та бізнес-моделювання, кластерний менеджмент, проектне управління, управління персоналом, маркетинг, управління фінансами, взаємодія органів управління, система організації управління та управлінське мислення, сервіс БО. 

Кожна тема – нові знання, обговорення, нерозуміння, спроба переосмислення, що частіше створювало в голові броунівський рух знань, світогляду того що до навчання і нового, що інколи вступало у протиріччя.

Практичними та повчальними були домашні завдання з кожної теми, які команда Спілки захищала перед слухачами програми.

Протягом 9 модулів відбулися цікаві зустрічі на теми: «Система державних закупівель Prozorro» з Олександром Стародубським, «Україна авангардна» з Олесею Драшкабою, із Стринжою Олегом на тему «Політика НБУ щодо малого і середнього бізнесу», із Євгенієм Стасіневичем на тему «Українська література 1917-1937 років: імена, явища, (не)розв'язані питання», «Арткультура» з Олексієм Коганом, з Юрієм Макаровим на тему «Шевченко – батько українського модерну», з Наталею Жеваго на тему «Цінності, ідентичність, факти: роль національних особистостей», з Вахтангом Кіпіані за темою «Цінності, ідентичність, факти: роль національних особистостей», із Миколою Гордійчуком для обговорення теми "Дієва ідея бізнес-асоціації" та іншими.

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1149734068477444

https://www.facebook.com/URGTUkraine/posts/1278665792221372

https://www.facebook.com/URGTUkraine/posts/1278669465554338

https://www.facebook.com/salowayko.office/posts/518348871835268

https://www.facebook.com/spilkaszt/posts/1196878143749835

https://www.facebook.com/salowayko.office/posts/519726488364173

На початку 2017 р. відбулася стратегічна сесія ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» за участі 25 членів Спілки, зокрема членів правління, керівників відокремлених підрозділів, активістів.

Із вступним словом виступив Іван Ліптуга, директор департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Коучі Світлана Горбенко та Вадим Арістов спільно з учасниками сесії формували Стратегічну ідею Спілки СЗТ України - візію, місію, цінності. Робота відбувалася колективно в групах.

8 червня 2017 р. на сільськогосподарській виставці АГРО-2017 відбувся семінар «Категоризація у сфері сільського туризму як фактор безпеки та гарантії послуг».

Мета заходу: про розширення зайнятості у сільській місцевості та покращення порядку проведення категоризації «Українська гостинна садиба».

Цілі заходу:

  • інформувати про можливості особистих селянських та фермерських господарств у розширенні зайнятості та отриманні додаткових доходів;
  • інформувати про вимоги щодо якості послуг у сфері сільського туризму;
  • відпрацювати використання порядку проведення категоризації «Українська гостинна садиба»;
  • сформувати готовність потенційних членів Спілки СЗТУ у проведенні категоризації.

Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства України, визначила пріоритети діяльності міністерства у розвитку позааграрних видів діяльності у сільській місцевості.

Володимир Васильєв від Спілки СЗТ України підписав меморандум з кафедрою аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В. З. Янчука та юридичною клінікою «Захист та справедливість» Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Друга половина 2017 р. - відбулося навчання за темами "Розвиток менторства в організації", "Маркетинг, PR, внутрішні та зовнішні комунікації для БО".

https://www.facebook.com/salowayko.office/posts/517511711918984

https://www.facebook.com/salowayko.office/posts/514704288866393

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1658481830888583&id=100001803460294

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1461639770620204

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1658481830888583&id=100001803460294

В липні 2017 р. завершується навчання в КМБШ, відбувається захист домашнього завдання і вручення сертифікатів, фотографування.

8-9 вересня 2017 р. в Грузії (Батумі) Оксана Клебан, керівник Івано-Франківського відокремленого підрозділу Спілки СЗТ України, презентувала систему категоризації «Українська гостинна садиба» на міжнародній конференції з сільського туризму «Сучасні стандарти та тенденції в сільському туризмі».

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011209565199

14 вересня 2017 р. на тренінгу для громадських організацій в аграрній сфері виступа Олена Гафурова на тему «Правове регулювання відносин у сфері сільського розвитку. Перспективи застосування Європейського досвіду в Україні».

5 жовтня 2017 р. на Міжнародному туристичному салоні «Україна» - UITM’2017 відбувся семінар "Категоризація в галузі сільського зеленого туризму - відповідність стандартам та вимогам ЄС, необхідні зміни".

В роботі семінару взяли участь 73 учасники з 18 областей та м. Києва: жінок – 42, чоловіків – 31; власників садиб сільського зеленого туризму - 8; представників центральних, місцевих органів виконавчої влади та громад – 16; навчальних закладів та наукових установ – 10; громадських організацій – 15; міжнародних проектів – 2; бізнесу – 13; ЗМІ – 9. Серед учасників – 16 членів Спілки СЗТУ.

Для українського сільського туризму постала необхідність створити «Програму розвитку та просування системи категоризації агротуристичних об'єктів та об'єктів сільського туризму в Україні», напрацювати механізм впровадження категоризації та єдині стандарти для усіх закладів розміщення у сільській місцевості і фермерських господарств.

Категоризація повинна стати інструментом популяризації відпочинку у селі, контролю за якістю послуг сільського туризму та просування послуг на туристичні ринки різного рівня.

Потреба у модернізації та удосконаленні програми добровільної категоризації «Українська гостинна садиба» як системи внутрішнього контролю якості послуг для гарантування якості та безпеки послуг сільського зеленого туризму та формуванні всеукраїнської мережі категоризованих садиб має полягати у:

  • здійснені аналізу нормативно-правових та регуляторних актів у сфері сільського зеленого туризму, включаючи будівельні нормативи, стандарти у сфері пожежної безпеки, водопостачання, каналізації, освітлення та опалення житлових будинків; щодо якості питної води; надання послуг з харчування, здійснення екскурсійної діяльності, рятувальних заходів; порядку утримання свійських тварин тощо;
  • розробці стандарту Спілки СЗТ України (СОУ), який буде містити вимоги до добровільної категоризації «Українська гостинна садиба»;
  • розробці процедури самооцінюювання, самодекларування та інспектування експертами-консультантами (аудиторами) Спілки СЗТ України засобів розміщення на відповідність розробленому стандарту;
  • формування всеукраїнської мережі категоризованих садиб засобів розміщення з врахуванням Європейських критеріїв та національних особливостей та керуючись розробленим та затвердженим Спілкою СЗТ України СОУ.

Захід було проведено ГО «Спілка СЗТ України» у партнерстві з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України та за підтримки проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) і проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1433246913459490

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1669408629795903&id=100001803460294

https://www.facebook.com/salowayko.office/posts/558991137771041

http://cure.org.ua/ua/novini/semnar-kategorizatsya-u-.html

https://www.prostir.ua/event/ceminar-katehoryzatsiya-u-sferi-silskoho-zelenoho-turyzmu-vidpovidnist-standartam-ta-vymoham-es-shlyahy-onovlennya/

https://www.dapr.kiev.ua/novyny-departamentu/kategorizatsiya-u-sferi-silskogo-zelenogo-turizmu-vidpovidnist-standartam-ta-vimogam-es-onovlennya-ta-vregulyuvannya

http://www.eramedia.com.ua/article/269757-anons_podyi_na__jovtnya_chetver/

https://gurt.org.ua/news/trainings/41009/

https://www.facebook.com/234585160045777/photos/a.234590240045269.1073741827.234585160045777/837125423125078/?type=3&theater

https://www.facebook.com/110132769474920/photos/a.118292401992290.1073741828.110132769474920/286563881831807/?type=3&theater

https://nubip.edu.ua/node/37314

http://www.transcarpathiatour.com.ua/node/806

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=621959004860812&id=542103849512995

8 листопада 2017 р. на сільськогосподарській виставці АГРОФОРУМ-2017 відбувся семінар "Основи знань з надання гостинності особистими селянськими та фермерськими господарствами".

В Україні необхідно якнайшвидше впровадити законодавче забезпечення сільського туризму. Зокрема, у Польщі дозволено без оподаткування мати не більше 5 кімнат у власному господарстві. На даний час Спілка СЗТ України пропонує таку кількість обмежити 10 місцями у власному господарстві – такий законопроект №2232а  пройшов перше читання і знаходиться у Верховній Раді України. Необхідна підтримка цього важливого рішення.

Варто опертися на польський досвід щодо поділу форм відпочинку на селі – відпочинок на селі і відпочинок у селянина (агротуризм). Особливу увагу слід приділити розвитку агротуризму у діючих селяньких і фермерських господарствах, які мають добрі можливості для розвитку агротуризму.

В Україні дуже малий спектр агротуристичних продуктів і послуг. Необхідно їх розширити і впровадити такі нові для нас види як агроготелярство, агрогастрономія, агророзваги, агротерапія та інші.

Завдання Спілки СЗТ України на найближчу перспективу полягає у формулюванні головних засад політики у сфері сільського туризму та, спільно зі своїми інституційними партнерами, подання пропозицій органам влади усіх рівнів щодо перегляду державної політики у цій сфері, зокрема, щодо формування сприятливого нормативно-правового забезпечення розвитку цієї сфери, що може допомогти сільському господарю поліпшити свою діяльність або зробити перші кроки у цій сфері.

Захід було проведено ГО «Спілка СЗТ України» за підтримки проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), та проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».
 

http://yabluchko.com.ua/news/2750/60/selo-lyudi-zarob-tok-vsyudi-abo-yak-s-lskij-turizm-dopomozhe-fermeram-zaroblyatihttp://www.umoloda.kiev.ua/number/3240/159/117922/

http://www.iec-expo.com.ua/uk/agf-2017.html

http://cure.org.ua/ua/novini/cemnar-osnovi-znan-z-nad.html

http://cure.org.ua/ua/novini/u-kiiev-vdbuvsya-semnar-.html

http://a7d.com.ua/novini/38892-zarobiti-na-zelenomu-turizm.html

https://www.prostir.ua/event/seminar-osnovy-znan-z-nadannya-hostynnosti-osobystymy-selyanskymy-ta-fermerskymy-hospodarstvamy/

17 листопада 2017 р. проводиться конференція «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» в рамках VI Форуму розвитку громадянського суспільства.

https://www.facebook.com/salowayko.office/posts/575557279447760

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1486272508156930:11

24 листопада 2017 р. відбувся семінар «Можливості та ризики розвитку сільського зеленого туризму». Всього участь у заході взяло 20 учасників, у тому числі представники ГО – 4; влади – 4; наукових установ – 5; ЗМІ – 5; міжнародних проектів – 2.

Відкрив семінар вступним словом до учасників Володимир Васильєв, голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.

Він наголосив, що:

  • є перекоси (зміни) у філософії сільського туризму, нерозуміння поняття, термінів СЗТ як соціально-економічного явища. Запропонував підготувати Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження «Рекомендацій власнику особистого селянського та сімейного фермерського господарства щодо надання послуг сільського зеленого туризму»;
  • відсутнє сприятливе правове забезпечення діяльності сільського населення для надання послуг гостинності - проживання, харчування, організації дозвілля. Запропонував ввести у правове поле законопроект 2232а у редакцій 1 читання, розробити законопроект про неоподаткування доходів до 10 ліжко-місць, про порядок надання послуг сільського зеленого туризму ОСГ та СФГ;
  • відсутні програми фахової підготовки та перепідготовки робітників і спеціалістів сфери сільського зеленого туризму (ДК 003:2010). Запропонував розробити навчальні програми з сільського туризму спільно з Мінагрополітики, Інститутом модернізації освіти Міносвіти та науки.

На семінарі прийняли рішення:

  1. Забезпечення умов для надання на законних підставах послуг у сфері СЗТ без реєстрації ОСГ як суб’єктів підприємницької діяльності шляхом внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство».
  2. Стимулювання власників ОСГ до здійснення діяльності у сфері СЗТ шляхом внесення змін до Податкового кодексу України.
  3. Проведення організаційно-методичної роботи для осіб, які розпочинають діяльність у сфері СЗТ шляхом розробки Рекомендацій власнику ОСГ та СФГ щодо надання послуг сільського зеленого туризму, затверджених наказом Міністерства аграрної політики і продовольства України.
  4. Підвищення якості та безпеки послуг у сфері СЗТ шляхом модернізації Програми добровільної категоризації у сфері сільського зеленого туризму «Українська гостинна садиба».
  5. Долучитися Міністерству аграрної політики та продовольства України та робочій групі з розвитку сільських територій із залученням Спілки СЗТ України до підготовки та впровадження у життя даного рішення.

Захід було проведено ГО «Спілка СЗТ України» за підтримки проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), та проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».

https://gurt.org.ua/news/trainings/42030/

http://cure.org.ua/ua/novini/semnar-mozhlivost-ta-riz.html

http://cure.org.ua/ua/novini/cemnar-mozhlivost-ta-riz.html

"Землевпорядний вісник" № 11/2017, стор. 42-46, теми: «СЗТ потребує послідовної державної підтримки», «Фермерське господарство може вести діяльність у сфері зеленого туризму»

http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/chy-pobachyt-gazda-turysta/

http://zemvisnuk.com.ua/new

7 грудня 2017 р. у м.Сколе Львівської області відбулася Стратегічна сесія з кластерного моделювання. Створення кластеру сільського туризму Сколівського гірського району було зумовлене бажанням розвитку краєзнавчо-етнографічного, екологічного та відпочинкового туризму на базі співпраці сільських садиб та міні-готелів, закладів харчування, виробників традиційної та екологічної продукції, самодіяльних фольклорних груп, природоохоронних та історико-охоронних установ. Кластер було засновано 24 жовтня 2017 року на зборах всіх зацікавлених учасників та за сприяння Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні за підтримки проекту «Агросільрозвиток» (USAID) та ПРООН.

Всього участь у сесії взяли 27 учасників, у тому числі представників органів влади – 8; бізнесу – 12; наукових та навчальних установ та закладів – 3; громадських організацій – 2; ЗМІ – 1; інші – 1.

За результатами проведення стратегічної сесії було прийнято рішення:

  1. Затвердити розроблений паспорт кластеру сільського туризму Сколівського гірського району.
  2. Правлінню кластеру завершити розробку стратегічних завдань та заходів з функціонування кластеру сільського туризму на найближчий період.
  3. Провести засідання Правління кластеру (січень 2018 р.) для затвердження стратегічних завдань, назви та логотипу кластеру.
  4. Звернутись до Сколівської районної Ради та Львівської обласної Ради щодо організаційно-матеріальної підтримки заходів щодо формування та становлення кластеру сільського туризму Сколівщини.
  5. Забезпечити інформаційно-рекламну підтримку кластеру на оновленому сайті Спілки СЗТ України та на сайтах Сколівщини і Львівщини.
  6. Залучити до розробки проектних інвестиційних пропозицій кластеру організаційного, освітнього та інфраструктурного плану представників ЛНУ ім. Івана Франка, Львівського інституту економіки і туризму, Стрийського аграрного коледжу.
  7. Створити базову інтерактивну карту учасників кластерної ініціативи сільського туризму Сколівщини.
  8. Підготувати матеріали про кластер (назва, логотип, карта учасників, спеціалізація, плани розвитку, модель) для презентації на всеукраїнській конференції та сторінках брошури «Сільський зелений туризм – від роз’єднаних садиб до територіальних кластерів» (січень-лютий 2018 р.).
  9. Розпочати підготовку проведення агротуристичного ярмарку та презентації кластеру (квітень 2018 р., м. Сколе).
  10. Здійснювати пошук та готувати проектні пропозиції до Програм з розвитку партнерств між кластерами зі схожими смарт-спеціалізаціями міжнародних благодійних фондів.

Захід проведено ГО «Спілка СЗТ України» за підтримки проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), та проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».

http://skole-rda.gov.ua/news/

http://www.sambirrda.gov.ua/index.php/pres-tsentr/110-novyny-lvivskoi-oda/31138-na-skolivshchini-viznachili-strategichni-napryami-rozvitku-sil-s-kogo-turizmu.html

http://turka-ua.net/news/2017-12-09-4274

http://zik.ua/news/2017/12/08/na_skolivshchyni_zatverdyly_pasport_klasteru_silskogo_turyzmu_1222331 

http://loda.gov.ua/news?id=32475

http://kam-byzrda.com.ua/na-skolivschyni-vyznachyly-stratehichni-napryamy-rozvytku-silskoho-turyzmu/#more-63431

http://cure.org.ua/ua/novini/klaster-slskogo-turizmu-.html

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1482510678514103:8

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1482510678514103:4

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1494999160617598

          8 грудня 2017 р. представники Спілки взяли участь у заході, організованому Клубом ділових людей у м. Львів.

14 грудня 2017 р. у м. Ужгород відбувся Форум місцевого самоврядування Закарпаття «Співпраця та розвиток громад», на якому виступив і Володимир Васильєв на тему «Сільський туризм - важливий чинник сільського розвитку».

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1496938860423628

https://www.facebook.com/volodymyr.vasyliev.14/posts/1496934360424078

15 грудня 2017 р. в Ужгороді пройшов семінар департаменту економічної діяльності та торгівлі Закарпатської ОДА, де Володимира Васильєв виступив на тему «Модернізація та удосконалення програми добровільної категоризації «Українська гостинна садиба» як системи внутрішнього контролю якості послуг у сфері сільського зеленого туризму».

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1695364377207458&set=a.283196731757570.65036.100002017373946&type=3

14 лютого 2018 р. відбувся круглий стіл «Сільський зелений туризм - проблеми розвитку».

Мета круглого столу: удосконалення фахової системи підготовки та перепідготовки робітників і фахівців сфери сільського зеленого туризму.

За результатами проведення круглого столу було прийнято рішення сформувати рекомендації з удосконалення фахової системи підготовки та перепідготовки робітників і спеціалістів сфери сільського зеленого туризму та подати їх на розгляд Міністерства освіти і науки України для подальшої співпраці Спілки СЗТ і Міністерства у питанні освітнього забезпечення розвитку сільського туризму. При розробці рекомендацій врахувати пропозиції та обговорення учасниками конференції 1 березня 2018 р.

Захід було проведено ГО «Спілка СЗТ України» за підтримки проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), та проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».

https://nubip.edu.ua/node/42924

http://cure.org.ua/ua/novini/rezultati-kruglogo-stolu.html

https://imzo.gov.ua/2018/02/19/kruhlyj-stil-silskyj-zelenyj-turyzm-problemy-rozvytku/

1 березня 2018 р. у м. Київ відбулася конференція "Сучасні виклики для сільського зеленого туризму України: правові, освітні, організаційні та ринкові аспекти".

Для обговорення були запропоновані наступні питання:

  • дискримінація селян, які займаються маломасштабним виробництвом продуктів харчування та наданням послуг сільського зеленого туризму;
  • проблема законодавчого визначення діяльності сільських господарів і членів їх родин з надання послуг сільської гостинності в сфері сільського зеленого туризму (законопроекти №2232а та №7400, про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері туризму);
  • утворення системних та прийнятних як для господарів, так і для відпочиваючих, стандартів сільського зеленого туризму (сільська гостинність);
  • кластер як модель об`єднання розрізнених садиб сільського зеленого туризму;
  • інформаційний та правовий захист власників особистих селянських та фермерських господарств, які надають послуги сільського зеленого туризму - членів Спілки СЗТ України;
  • модернізація навчальних програм для підготовки робітників та фахівців для цієї сфери.

На конференцію було підготовлено брошуру «Сільський зелений туризм - від роз’єднаних садиб до територіальних кластерів». Члени Спілки отримали сертифікат члена, логотип «Під захистом Спілки СЗТУ», сертифікат «Українська гостинна садиба».

Захід було проведено ГО «Спілка СЗТ України» за підтримки проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), та проекту «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2410812-sucasni-vikliki-dla-silskogo-zelenogo-turizmu-ukraini.html

https://nubip.edu.ua/en/node/43962

http://www.mdpu.org.ua/new/novosti-universiteta/4026-2018-03-02-09-52-32.html

http://cure.org.ua/ua/novini/u-kiiev-vdbulasya-konfer.html

http://www.agroosvita.com/node/10794

http://platforma-msb.org/v-kyyevi-prohodyt-konferentsiya-suchasni-vyklyky-dlya-silskogo-zelenogo-turyzmu-ukrayiny/

Всі навчальні матеріали Проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» безкоштовно і постійно доступні для всіх на каналі YouTube і в розділі «Академія бізнес-об'єднань» від ПРООН на сайті Національної платформи МСБ.

Наш менеджер проконсультує
ava
Менеджер

Вгору